שפר את התזה – שלך עם המדריך לכתיבת דוקטורט

עבודת דוקטורט היא דרישה מכרעת להשלמת תואר דוקטור. הוא מייצג מחקר מקורי ומדגים את תרומתו של הסטודנט לתחום האקדמי שלו. מאמר זה יספק מדריך מקיף לכתיבת עבודת דוקטורט , כולל עצות לגבי מבנה, משוב, הגשה ועוד.

נקודות עיקריות:

 • כתיבת עבודת דוקטורט היא חלק חיוני בהשלמת תואר דוקטור.
 • עבודת דוקטורט מציגה מחקר מקורי ותרומתו של הסטודנט לתחומו.
 • מדריך מקיף זה יספק תובנות לגבי המבנה, המשוב ותהליך ההגשה של עבודת דוקטורט .
 • התייעצות עם הממונה שלך לאורך התהליך חיונית להכוונה ותמיכה.
 • על ידי ביצוע ההנחיות המפורטות במדריך זה, תוכל לגשת לתזה שלך בביטחון.

התחלת עבודת הדוקטורט שלך

השלב הראשון של עבודת הדוקטורט שלך הוא סקירת הספרות , מרכיב קריטי שקובע את הבסיס למחקר שלך. סקירת הספרות כוללת ניתוח מחקרים קיימים בתחומך והצגת הבנתך בנושא. זה מאפשר לך להעריך טיעונים קודמים, לזהות פערים בידע ולהדגיש את המשמעות של תחום המחקר שלך .

במהלך סקירת הספרות , תתעמק במאמרים, ספרים ומקורות רלוונטיים אחרים כדי לקבל הבנה מקיפה של מצב הידע הנוכחי בתחומך. תהליך זה דורש רישום הערות מדוקדק וניתוח ביקורתי כדי לזהות נושאים מרכזיים, תיאוריות, מתודולוגיות וממצאים. על ידי סינתזה והערכה של הספרות הקיימת, תוכל למקם את המחקר שלך בתוך השיח האקדמי הגדול יותר.

אזור מחקר

היבט מכריע בתחילת עבודת הדוקטורט שלך הוא בחירת אזור המחקר שלך . זה כרוך בצמצום תחומי העניין שלך וזיהוי נושא או שאלה ספציפיים שאתה רוצה לחקור. תחום המחקר שלך צריך להתאים לרקע האקדמי שלך, לתחומי העניין ולמטרות הקריירה שלך. חשוב לבחור תחום מחקר שהוא מקורי, בר ביצוע ובעל פוטנציאל לתרום ידע חדש לתחום שלך.

לאחר שבחרתם את תחום המחקר שלכם, תוכלו להתחיל לגבש את שאלת המחקר והיעדים שלכם. אלה ידריכו את תהליך המחקר שלך ויעזרו לך להישאר ממוקד לאורך מסע הדוקטורט שלך. זכור ששאלת המחקר שלך צריכה להיות ברורה, ספציפית ופתוחה לחקירה. זה אמור לטפל בפער בידע ולהיות בעל פוטנציאל לתרומה משמעותית לתחום שלך.

תהליך סקירת ספרות

בואו נפרק את תהליך סקירת הספרות לכמה שלבים מרכזיים:

 1. זהה מילות מפתח ומונחי חיפוש רלוונטיים
 2. חפש במאגרי מידע אקדמיים, ספריות ומקורות מוכרים אחרים
 3. קרא תקצירים וסיכומים כדי להעריך את הרלוונטיות של מקורות
 4. קרא ונתח מקורות נבחרים תוך הערות זהיר
 5. זיהוי נושאים, תיאוריות ופערים בספרות הקיימת
 6. ארגן את ההערות שלך ופתח מתווה לפרק סקירת הספרות שלך

תהליך זה עשוי לדרוש איטרציות כאשר אתה מעמיק לתוך תחום המחקר שלך ומגלה מקורות חדשים. זכור לתעד את כל המקורות שאתה מוצא, שכן זה יהיה חיוני להתייחסות ולציטוט מאוחר יותר. סקירת הספרות היא תהליך מתמשך הנמשך לאורך מסע התזה שלך כאשר אתה עוסק במחקר חדש ובונה על ידע קיים.

היתרונות של סקירת ספרות חזקהאיך זה עוזר
זיהוי פערים במחקרמבטיח שהמחקר שלך תורם לידע הקיים
הפוך את המחקר שלך להקשרמראה את ההבנה שלך בנושא ובהקשר ההיסטורי שלו
הערכת טיעונים קודמיםמקים בסיס למחקר שלך וממצב את עבודתך ביחס לאחרים
הפקת שאלות מחקרמנחה את המחקר שלך ועוזר לגבש יעדים ממוקדים

מחקר עבודת דוקטורט

כאשר מתחילים לעבודת דוקטורט, חיוני לשאוף לתרומה מקורית לדיסציפלינה המחקרית שלך . אופי תרומה זו ישתנה בהתאם לתחום הלימוד שלך. בעבודות דוקטורט לאמנויות ומדעי הרוח, ההתמקדות היא לרוב בניתוח טקסטים ומסגרות תיאורטיות, בעוד שמדעי החברה עשויים לכלול ביצוע סקרים או תיאורי מקרה. נושאי STEM דורשים עיצוב וניתוח ניסויים כדי לתרום ידע חדש לקהילה המדעית.

לאורך תהליך המחקר, חיוני לתרגל רישום הערות יעיל . תיעוד המקורות והשיטות שלך בשקידה יקל על הפניה מדויקת בהמשך. המידע שתאסוף במהלך מסע המחקר שלך יהווה את הבסיס לתזה שלך, יתמוך בטיעוניך ויאשר את תרומתך המקורית . ארגון וסיווג ההערות שלך יאפשר לך לשלוף פרטים חשובים בקלות ולהבטיח את הקוהרנטיות והאמינות של עבודתך הסופית.

כדי להמחיש את החשיבות של רישום הערות , עיין בטבלה הבאה:

שיטת רישום הערותיתרונותחסרונות
רישום הערות דיגיטלי– קל לחיפוש ולארגון
– ניתן לגשת ממספר מכשירים
– סיכון לאובדן נתונים אם לא מגובה
– הסחות דעת מיישומים אחרים
הערות בכתב יד– שימור והבנה משופרים
– מותאם אישית וגמיש יותר
– קושי פוטנציאלי בחיפוש והצלבה
– סיכון לאובדן או נזק
כלים להערות– הערה ישירה והדגשת חלקים חשובים
– יעילה לעבודה עם טקסטים דיגיטליים
– גמישות מוגבלת בהתאמה אישית
– עשויה לדרוש גישה לתוכנה ספציפית

על ידי בחירה בשיטה יעילה לרישום הערות שתואמת את ההעדפות האישיות ודרישות המחקר שלך, תוכל לייעל את הפרודוקטיביות שלך ולהבטיח שהתזה שלך נתמכת היטב על ידי ראיות חזקות.

עבודת דוקטורט לעומת עבודת דוקטורט

כאשר מדובר בכתיבת פרויקט מחקר דוקטורט, המונחים “תזה” ו”דיסרטציה” משמשים לעתים קרובות לסירוגין. עם זאת, חשוב להבין את ההבחנה ביניהם. התזה מתייחסת לטיעון ולמסקנות הנגזרות מהמחקר, בעוד שהתזה היא האמירה הכתובה של התזה. בעיקרו של דבר, התזה היא ליבת המחקר, בעוד שהתזה היא המסמך המציג ותומך בתזה.

בידול זה עשוי להשתנות בהתאם לאוניברסיטה ולדרישות הספציפיות של התוכנית. חלק מהאוניברסיטאות עשויות להשתמש ב”תזה” כדי לתאר את כל פרויקט המחקר של הדוקטורט, בעוד שאחרות עשויות להשתמש ב”דיסרטציה” כדי להתייחס הן לתזה והן למסמך הכתוב. לכן, חיוני לסטודנטים להבהיר את המינוח עם המנחים שלהם ולהבין כיצד המוסד שלהם מגדיר מונחים אלה בהקשר ללימודי הדוקטורט שלהם.

חשוב להבדיל בין המונחים “תזה” ו”דיסרטציה” כאשר דנים בפרויקט מחקר דוקטורט. התזה מייצגת את הטיעון והממצאים של המחקר, בעוד 

שהתזה היא 

ההצהרה הכתובה של התזה.

טבלה: תזה מול עבודת גמר

תזהמַסָה
טוען ותומך בעמדה או השערה ספציפיתמציג את התזה ומספק דין וחשבון מקיף בכתב
נגזר ממחקר וניתוח מקורייםכולל סקירת ספרות והסבר על תהליך המחקר
מציג את תרומתו של הסטודנט לתחומו האקדמימתעד את המחקר בפורמט כתוב

הבנת ההבחנה בין עבודת גמר לבין עבודת גמר חיונית לסטודנטים המבצעים פרויקט מחקר דוקטורט. בעוד שהטרמינולוגיה עשויה להיות שונה בין המוסדות, חשוב להבהיר את ההגדרות עם המנחים כדי להבטיח את ההשלמה וההגשה המוצלחת של פרויקט המחקר לדוקטורט.

מבנה עבודת הדוקטורט

כשמדובר בבניית עבודת דוקטורט, יש תבנית נפוצה שרוב התחומים עוקבים אחריה. תבנית זו כוללת מספר חלקים מרכזיים שחיוניים להצגת המחקר שלך בצורה יעילה. להלן סקירה כללית של המבנה הטיפוסי:

 1. מבוא: חלק זה מכין את הבמה למחקר שלך על ידי תיאור מטרות המחקר שלך והסבר על המשמעות של עבודתך בהקשר האקדמי הרחב יותר.
 2. סקירת ספרות: סקירת הספרות מספקת ניתוח ביקורתי של מחקרים קיימים בתחום שלך. זה לא רק מדגים את ההבנה שלך בנושא אלא גם עוזר לך לזהות פערים בספרות שהמחקר שלך שואף לטפל בהן.
 3. פרקים: הגוף העיקרי של התזה שלך מורכב ממספר פרקים שבהם אתה מציג את ממצאי המחקר, הטיעונים והניתוחים שלך. מספר הפרקים וסידורם עשויים להשתנות בהתאם לנושא המחקר והדיסציפלינה הספציפית שלך.
 4. מסקנה : במסקנה , אתה מסכם את הממצאים העיקריים שלך ואת ההשלכות שלהם. חלק זה גם מדגיש את הפוטנציאל למחקר נוסף בתחום שלך ועשוי לכלול המלצות המבוססות על המחקר שלך.
 5. ביבליוגרפיה ונספחים: התזה שלך צריכה לכלול רשימה של כל המקורות שציטטת בעבודתך. בנוסף, כל חומר תמיכה כגון גרפים, תרשימים או תמלילים שאינם חיוניים לגוף התזה שלך יכולים להיכלל בנספחים.

על ידי ביצוע מבנה זה, אתה יכול להבטיח שעבודת הדוקטורט שלך מאורגנת היטב ומתקשרת ביעילות את המחקר שלך לקהילה האקדמית.

סָעִיףתיאור
מבואמתווה את המטרות והמשמעות של המחקר
סקירה ספרותיתמעריך מחקרים קיימים ומזהה פערים
פרקיםמציג ממצאי מחקר, טיעונים וניתוחים
סיכוםמסכם ממצאים מרכזיים, השלכות והמלצות
ביבליוגרפיה ונספחיםרשימת המקורות המצוטטים וחומרים תומכים

כמה זמן זה עבודת דוקטורט?

כשיוצאים למסע של כתיבת עבודת דוקטורט , שאלה אחת שמתעוררת לא פעם היא אורך עבודת הדוקטורט. ספירת המילים של עבודת דוקטורט יכולה להשתנות בהתאם לנושא ולדרישות האוניברסיטה. בדרך כלל, אורך עבודת הדוקטורט ארוך יותר מתזה לתואר ראשון או תואר שני, המשקף את העומק והרוחב של המחקר שנערך.

רוב האוניברסיטאות קובעות מגבלת ספירת מילים עבור עבודת הדוקטורט, בדרך כלל נעה בין 70,000 ל-100,000 מילים. עם זאת, חשוב לציין כי ספירת המילים עשויה להשתנות בהתאם לתחום הלימוד. תזות מבוססות STEM, המתמקדות בניסויים מדעיים וניתוח נתונים, נוטות להיות קצרות יותר באורכן בהשוואה לתזה במדעי הרוח, האמנויות והחברה, הכוללות סקירות ספרות נרחבות יותר ודיונים תיאורטיים.

חיוני לסטודנטים להבהיר עם המנחה שלהם האם הפניות ונספחים כלולים בספירת המילים. לחלק מהאוניברסיטאות עשויות להיות הנחיות ספציפיות לגבי מה צריך להיחשב כחלק מספירת המילים, ולכן חיוני להיצמד להנחיות אלה כדי להבטיח ציות.

תחום הלימודטווח ספירת מילים טיפוסי
מבוסס STEM70,000 – 80,000 מילים
אמנויות, מדעי הרוח ומדעי החברה80,000 – 100,000 מילים

כתיבת עבודת הדוקטורט שלך

תקופת הכתיבה של עבודת הדוקטורט שלך היא שלב מכריע בתהליך, שכן היא כרוכה בהפקת הטיוטה הסופית להגשה ובחינת viva voce . במהלך תקופה זו, יהיה עליך לנסח מחדש ולהרכיב את טיוטות הפרקים שלך, להבטיח שהן זורמות בצורה הגיונית וקוהרנטית. אם אספת נתונים במהלך המחקר שלך, חיוני לכתוב ולנתח את הממצאים שלך בצורה ברורה ותמציתית.

קבלת משוב מהמנחה שלך היא בעלת חשיבות עליונה במהלך שלב הכתיבה. המנחה שלך יספק הדרכה והצעות לשיפור, יעזור לך לחדד את הטיעונים שלך ולהבטיח שהתזה שלך תואמת את הדרישות של התחום האקדמי שלך. שידול משוב מוקדם יכול לעזור לטפל בכל בעיה פוטנציאלית לפני ההגשה הסופית, ולחסוך לך זמן ומאמץ בטווח הארוך.

בעת כתיבת עבודת הדוקטורט שלך, זכור לשמור על סגנון כתיבה עקבי ולדבוק בהנחיות העיצוב הספציפיות שנקבעו על ידי האוניברסיטה או המחלקה שלך. זה כולל ציטוט והפניה נאותים, להבטיח שהמקורות שלך מצוטט בצורה מדויקת ועקבית לאורך התזה שלך. שים לב למבנה הפרקים שלך, וודא שהם מאורגנים בצורה הגיונית ומעבירים ביעילות את ממצאי המחקר שלך.

טבלה: רשימת משוב למפקח

אספקטמָשׁוֹב
בהירות וקוהרנטיותודא שהטיעונים והרעיונות שלך מוצגים בצורה ברורה והגיונית. התמודד עם פערים או חוסר עקביות בהנמקה שלך.
מקוריות ותרומההערך האם לתזה שלך תרומה משמעותית ומקורית לתחום האקדמי שלך. האם המחקר שלך מוסיף ידע או תובנות חדשות?
מבנה וארגוןבדוק אם לפרקים שלך יש מבנה וזרימה ברורה. ודא שכל פרק תורם לקוהרנטיות הכוללת של התזה שלך.
דקדוק וסגנוןבדוק את הכתיבה שלך עבור שגיאות דקדוק, שגיאות הקלדה וניסוחים מביכים. ודא שסגנון הכתיבה שלך מתאים לכתיבה אקדמית.
הפניות וציטוטיםודא שהמקורות שלך מצוטטים ומעוצבים במדויק בהתאם לסגנון הציטוט הנדרש. בדוק אם יש עקביות בהפניה שלך.

על ידי ביצוע הנחיות אלה וחיפוש פעיל של משוב מהמנחה שלך, אתה יכול לשפר את איכות הטיוטה הסופית שלך ולהגדיל את הסיכויים שלך להגיש עבודת דוקטורט מוצלחת. זכרו, שלב הכתיבה הוא הזדמנות לחדד ולהציג את המחקר שלכם, אז קחו את הזמן כדי לנסח את הטיעונים שלכם בקפידה ולהציג את הממצאים שלכם בבהירות ובדיוק.

משוב על עבודת הדוקטורט

קבלת משוב מהמנחה שלך היא חלק מכריע מתהליך כתיבת עבודת הדוקטורט. זה מאפשר לך לחדד את המחקר שלך, לטפל בכל חששות ולהבטיח שהעבודה שלך נמצאת במסלול הנכון. המשוב של המפקח יכול לנוע מתיקונים קלים ועד לשינויים גדולים הדורשים כתיבה מחדש משמעותית או עבודה נוספת. חשוב לשקול היטב וליישם את ההצעות שלהם כדי לשפר את איכות התזה שלך.

במהלך תהליך המשוב, המנחה שלך עשוי לספק הערות על כל טיוטת פרק וכן על עבודת הגמר הכוללת. הערות אלו משמשות מדריך שיעזור לך לבצע תיקונים נחוצים ולחזק את הטיעונים שלך. חיוני לשים לב למשוב שלהם ולהקדיש זמן כדי להבין את הציפיות וההצעות שלהם לשיפור.

אחת מאבני הדרך המרכזיות במסע עבודת הדוקטורט היא בחינת viva voce , שבה אתה מגן על המחקר שלך בעל פה מול פאנל בחינות. לאחר הבחינה, ייתכן שתקבל דוח המפרט את השינויים שיש לבצע בתזה שלך. משוב זה ינחה אותך בביצוע התיקונים הסופיים לפני ההגשה.

זכור שמשוב הוא הזדמנות חשובה לצמיחה ועידון. קבל את זה כהזדמנות להעלות את איכות העבודה שלך ולהציג את המומחיות שלך בתחום הלימוד שלך. על ידי שילוב המשוב של המנחה שלך וביצוע התיקונים הדרושים , אתה יכול להבטיח שעבודת הדוקטורט שלך היא מחקר מקיף ומשפיע.

טבלה: סוגי משוב מפקח

סוג משובתיאור
תיקונים קליםמשוב הכולל תיקון שגיאות קטנות, הבהרת סעיפים מסוימים או ביצוע התאמות קטנות כדי לשפר את הקוהרנטיות והקריאות הכוללת של התזה.
שינויים גדוליםמשוב הדורש תיקונים משמעותיים, כגון ארגון מחדש של פרקים, עיבוד טיעונים מחדש או ביצוע מחקר נוסף כדי לחזק את התזה הכוללת.
עבודה נוספתמשוב המחייב ביצוע ניסויים נוספים, איסוף נתונים נוספים או הרחבת היקף המחקר כדי לטפל בפערים או מגבלות שזוהו על ידי המנחה.

מסיים את עבודת הדוקטורט שלך

אחרי חודשים או אפילו שנים של עבודה קשה, סוף סוף הגעת לשלב של סיום עבודת הדוקטורט שלך. זוהי תקופה מרגשת שכן היא מסמנת את שיאו של מסע המחקר שלך ואת ההזדמנות לשתף את הממצאים שלך עם הקהילה האקדמית. עם זאת, עדיין יש כמה שלבים חשובים להשלים לפני שתוכל לקבל באופן רשמי את ההסמכה לדוקטורט שלך.

השלב הראשון בסיום עבודת הדוקטורט שלך הוא הגשתה לבחינה. זה כרוך בהדפסת עותקים מרובים של התזה שלך עבור הבוחנים והמאגר של האוניברסיטה. מספר העותקים הנדרש עשוי להשתנות, לכן הקפד לבדוק את ההנחיות הספציפיות שסופקו על ידי המוסד שלך. לאחר הגשת התזה שלך, אבן הדרך הבאה היא בחינת viva voce .

ה-viva voce, הידוע גם כהגנה בעל פה, הוא חלק מכריע בתהליך הבחינה. זה מתרחש בדרך כלל תוך שלושה חודשים מהגשת התזה וכולל דיון בינך לבין פאנל מומחים בתחומך. במהלך viva voce, תהיה לך הזדמנות להגן על המחקר שלך, לענות על שאלות ולספק תובנות נוספות על עבודתך.

בהתבסס על התוצאה של viva voce, ישנן מספר תוצאות אפשריות. אם הבחינה תצליח והתזה שלך תיחשב מספקת, תקבל את התעודה שלך ותוכר רשמית כבוגר דוקטורט. במקרים מסוימים, ייתכן שיידרשו תיקונים קלים לפני הענקת התעודה . תיקונים אלה כוללים בדרך כלל תיקון היבטים קטנים של התזה שלך, כגון שגיאות דפוס או הבהרת נקודות מסוימות. במקרים נדירים יותר, ייתכן שיהיה צורך בתיקונים גדולים, הדורשים תיקונים משמעותיים או מחקר נוסף. עם זאת, עם הדרכה ותמיכה של המנחה שלך, אתה יכול לנווט בשלב הסיום של עבודת הדוקטורט שלך בביטחון.

סיכום

כתיבת עבודת דוקטורט היא מאמץ מאתגר אך מתגמל המציג את המחקר והתרומה של הסטודנט לתחום האקדמי שלו. על ידי ביצוע ההנחיות המופיעות במדריך זה, התלמידים יכולים לנווט בתהליך המבנה, הכתיבה והגשת התזה שלהם בביטחון.

במהלך המסע, חשוב מאוד להתייעץ עם הממונה על הדרכה ותמיכה אישית. הם ממלאים תפקיד חיוני במתן משוב, הבטחת המחקר על המסלול ומתן מענה לכל דאגה שעלולה להתעורר. המומחיות שלהם תעזור לך לשפר את איכות התזה שלך.

כאשר אתה מסיים את עבודת הדוקטורט שלך, הקדיש רגע להרהר במחשבותיך האחרונות . שקול את המשמעות של הממצאים שלך ואת הפוטנציאל לעבודה עתידית בתחומך. אמצו את תחושת ההישג שמגיעה עם השלמת אבן דרך אקדמית כה משמעותית. המאמץ המסור והתמדה שלך הובילו אותך לנקודה זו, וכעת אתה יכול להציג את המחקר שלך בגאווה בפני הקהילה האקדמית.

שאלות נפוצות

מהי עבודת דוקטורט?

עבודת דוקטורט היא דרישה מכרעת להשלמת תואר דוקטור. הוא מייצג מחקר מקורי ומדגים את תרומתו של הסטודנט לתחום האקדמי שלו.

מהו השלב הראשון של עבודת דוקטורט?

השלב הראשון של עבודת הדוקטורט הוא בדרך כלל סקירת הספרות, הכוללת ניתוח מחקרים קיימים בתחום. חלק זה מאפשר לתלמיד להציג את הבנתו בנושא ולהעריך טיעונים קודמים.

מה ההבדל בין תזה לתזה?

למרות שהמונחים “תזה” ו”דיסרטציה” משמשים לעתים קרובות לסירוגין, יש הבחנה ביניהם. התזה מתייחסת לטיעון ולמסקנות הנגזרות מהמחקר, בעוד שהתזה היא האמירה הכתובה של התזה.

מהו המבנה של עבודת דוקטורט?

המבנה של עבודת הדוקטורט עשוי להשתנות בין התחומים, אך בדרך כלל עוקב אחר תבנית משותפת. הוא כולל בדרך כלל מבוא , סקירת ספרות, פרקים המציגים תוצאות וטיעונים ומסקנה . כמו כן כלולים ביבליוגרפיה ונספחים.

כמה זמן עבודת דוקטורט?

אורך עבודת הדוקטורט משתנה בין נושאים, אך הוא בדרך כלל ארוך יותר מאשר עבודות לתואר ראשון או מאסטר. רוב האוניברסיטאות קובעות מגבלת ספירת מילים, בדרך כלל בין 70,000 ל-100,000 מילים.

מהי תקופת הכתיבה של עבודת דוקטורט?

תקופת הכתיבה של עבודת הדוקטורט כרוכה בהפקת הטיוטה הסופית להגשה ובחינת viva voce. קבלת משוב מהמנחה לאורך תהליך הכתיבה חיונית להכוונה ולשיפור.

איזה תפקיד ממלא המנחה בתהליך עבודת הדוקטורט?

המנחה ממלא תפקיד חיוני במתן משוב על כל טיוטת פרק ועל עבודת הגמר הכוללת לפני ההגשה. ההערות שלהם עוזרות להבטיח שהמחקר נמצא במסלול ויכולים לתת מענה לכל דאגה.

מה קורה לאחר השלמת הטיוטה הסופית של עבודת הדוקטורט?

לאחר השלמת הטיוטה הסופית של עבודת הדוקטורט, היא מוגשת לבחינה הכוללת הדפסת עותקים מרובים לבוחנים ולמאגר האוניברסיטה. בדיקת viva voce מתקיימת בדרך כלל תוך שלושה חודשים מהגשה.

כיצד מסתיים תהליך עבודת הדוקטורט?

תוצאות הבחינה יכולות להוביל לקבלת ההסמכה לדוקטורט, תיקונים קלים או תיקונים גדולים הדורשים עבודה נוספת. עם סיום מוצלח, התלמיד מקבל את התעודה שלו .

מה עלי לעשות אם אני צריך הדרכה מותאמת אישית לאורך מסע הדוקטורט שלי?

חשוב להתייעץ עם המנחה שלך לקבלת הדרכה ותמיכה מותאמת אישית לאורך הדוקטורט שלך. מסע.

קישורי מקור

Scroll to Top