עזרה בפסיכומטרי: ניהול לחץ קריטי לקראת הבחינה

בדיוק כשהתרגלת לרענן את הלימודים שלך לבחינה החשובה ביותר, האם אתה מגלה שהלחץ והפחד מתעוררים בך? האם אתה מתאמץ לקרוא את החומר כמה שיותר פעמים ועלול לפספס איזושהי מידע חשוב? השאלה הכי חשובה היא – האם קורסי הכנה לציון הפסיכומטרי מסייעים באמת בניהול הלחץ ובשיפור הביצועים במבחן? או שזה פשוט הוצאת כסף מיותרה?

ממוכן פרסם מנתונים מדהימים שלימדו שכ-80% מהנבחנים שעברו קורסי הכנה לציון פסיכומטרי תוך ניהול הלחץ והתמודדות קריטיים הצליחו לשפר את הציון שלהם בממוצע בכ-40 נקודות. אבל האם כל קורסי הכנה מצליחים לתת הכלים הנדרשים ללימוד ומערכת משולבת ללמידה ושיפור ביצועים בעת מבחן פסיכומטרי

יש גם לך צורך לחזק את מיומנויות הפתרון הלוגי, האנליטי וניתוח הבעיות שלך למבחן הקורא לדעת איך לנהל צידי במערכת של יומיומית כדי לשמור על איכות ההכנה למבחן שקובע את עתידך האקדמי?

קישור בין קורסי הכנה ויכולת התמודדות עם לחץ

מרכז איתנים מספרים שאנשים המתלבטים אם להירשם לקורס הכנה לציון הפסיכומטרי כדי לעמוד בתנאי הסף של פקולטה נחשקת, בדרך כלל מחליטים להירשם וקובעים את מנדטם.

תלמידים רבים בקורסים מתקדמים ומשתתפים כפעם שנייה או יותר משפרים את הציון הפסיכומטרי בכ-40 נקודות בממוצע, בעוד שהיתר אינם משפרים את הציון ועלולים לקבל ציון נמוך יותר.

סטודנטים הנרשמים לקורסים מכירים מקודם את חומר הפסיכומטרי ולכן אין צורך ללמוד את הכול מחדש, אלא להתמקד בתחומים שבהם יש קושי ולפתח כלים לשיפור עצמי.

קישור בין קורסי הכנה ויכולת התמודדות עם לחץ

תלמידים שיפור הציון הפסיכומטרי
תלמידים מתקדמים ומשתתפים כפעם שנייה או יותר שיפור בציון בממוצע של כ-40 נקודות
שאר התלמידים אין שיפור משמעותי בציון וקיימת אפשרות לקבל ציון נמוך יותר

פרקים רלוונטיים למבחן פסיכומטרי: התמודדות עם לחץ ושיפור הביצועים

מבחן פסיכומטרי הוא מבחן מרתק המשמש להערכת היכולות הקוגניטיביות של האדם. במהלך המבחן מתרגלים יכולת פתרון בעיות, חשיבה אנליטית וניתוח לוגי. כדי להגביר את הציון במבחן, יש להתמודד עם דילמות ולחץ קריטי שעשויים להתרחש במהלך הבחינה.

קיימים פרקים רלוונטיים שיכולים להשפיע לטובה על ביצועי המבחן ועל יכולת התמודדות עם לחץ. ערעורים ושאלות כילוי על הבחירה ללמוד בקורס הכנה או ערעורים בגנים הורדוס כמו רמת ההכנה או מבחנים קודמים יכולים להפוך לגורם משנה בהתמודדות עם הלחץ.

ניהול זמן מוכוון היטב הוא גורם משמעותי לשיפור בביצועי המבחן. תכנון מדויק של הזמנים לשלבי הלמידה, השקפה ותוצאה של הלמידה תוך אכיפת שעות למידה נכונות ואכיפת מעקב אחריו, יכולים להבטיח שדרכם יצליחו במבחן וישפרו את הביצועים שלהם.

קישורים למקורות

Scroll to Top