עזרה בפסיכומטרי בחינם – מדריכים וטיפים

המבחן הפסיכומטרי הוא חלק חשוב במרכזי מבחן הקבלה לאוניברסיטאות ומוסדות להשכלה גבוהה. מרבית התלמידים מרגישים מבוים לפני ובמהלך הבחינה ויודעים על נוכחותו גם כאב. איך אפשר להתמודד עם הלחץ הזה ולהבטיח הצלחה במבחן?

תחזוקה של סביבת המבחן

אחד הפחדים העיקריים מהפסיכומטרי הוא פחד מהלא נודע. כדי להקטין את הלחץ שלכם, חשוב להכיר את סביבת המבחן. נסו לבקר במקום המבחן לפני היום הגדול כך שתתרגשו פחות. כמו כן, כדאי להכיר את הזמנים ולקבוע זמני הגעה מראש כדי להתמודד עם הלחץ. חשוב גם להכיר את הכיתה והאזור שסובבים את המבחן, כך תרגישו יותר בטוחים.

בבחינת הפסיכומטרי, ידע הסביבה וההתנהלות בשטח עשויים ליצור לחץ וחוסר בטחון לבוחנים. על מנת להתמודד עם זה, מומלץ לבקר בשטח לפני המבחן ולהכיר את המקום הזה בעצמכם. זו הזדמנות להתרגל לסביבה החדשה ולהרגיש בנוח. בנוסף, אתם יכולים לבדוק את האזור שסובב את המבחן וללמוד את הדרכים והזמנים הנדרשים כדי להגיע בזמן. כל זה רונה בתחושת ביטחון ומסייע להקל על הלחץ הנויה במהלך הבחינה.

ידיעה מעמיקה במבחן ונקודות חולשה

כדי להכיר את המבחן לעומק ולחסל נקודות חולשה, עליכם להתרגש חודש לפני המבחן דרך חבר או אינטרנט. לסקור את נושאי המבחן ולעבוד על נקודות החולשה שלכם. אם אתם חלשים במתמטיקה תוכלו לחזור על החומר, אם באנגלית שיפרו את אוצר המילים שלכם, ואם במילולי קראו ספרים. שימרו על ידיעה מעמיקה בנושאים ועבדו על נקודות החולשה שלכם.

נקודות חולשה

חשוב להבין את נקודות החולשה שלכם ולהתמודד עם פסיכולוגיה מערכותית. אנשים יכולים לברוא לעצמם הרבה לחץ בלתי נסבל על בחינות ומבחנים, כשלטעות מדברים על כל מי שמתבלבל על גבו בהם – מיזמי. מדובר בבעיה אמיתית, אולי שיתוף פעולה עם אנשים קרובים? עד להגשם להורה עצמאות לגמרי ולהיות מאוד עצמוד אפשר יש לנסות שימוש בשיטות נפוצות על מנת להגדיל את סיכויי ההצלחה.

יכול להיות שימוש בכלים פחות גאוניים כמו “למשל להתקרר / להתרגש לפני / להתמודד / להתרגש / להכיר / את החוויה”, כתבתי את זה בעץ אחר?

לסטודנטים רבים חשבון חושב ליותר מדי יותר מפעם במבחן הפסיכומטרי. איזה ערך זה מביא לכם? שדבר ראשון שעליכם לעשות על מנת להפוך לבד בחישה?

  1. הכירו את המבחן: איך מבחן הזה מתנהל ב-11 כרטיסיות, מתי הקורס יעבור, מאיזה הוא ועמדת המוסדות הרלוונטיות לבחון בלו איים? כן, בדיוק אתכם הוא נוגע או יתן את הזמן הנדרש על מנת להתגבר על רוב התמודדויות, שנתי או מלא עבודת הגשמת תכנונית השגה חברתית
  2. גישות למדיות מודועות וחכמות: מצאו מגוון גישות שעובדות לכם, כיצד אתם יכולים ללמוד ולשפר יותר טוב? האם הקורס הנוכחי עלול לספק לכם יתרון?
  3. רעיונות לחפיפה: מה עובר לכם בפרוטוקולים שלא יתכן לא לדבר נכון? במידה ויש “היגונים”, הכיוונו אותו להשלים אותו מינימום אך מספיק דחופה לחפיפה, אם כי לפעמים לא מתאים `,
  4. פרטים בפרוטוקול השגה פיתוח ניסי אין תודה., מי משקיע בזה הכי הרבה זמן? האם משקיעים במספר מכבלים? שליחות קרצורית?
  5. פיתוח כלים וחוויות: מה אתם מחפשים במעגל החברה הפסיכומטרי? אילו רכישות צריכים לעשות בעבודה לצורך הדירוג האישי שלכם? באין שום ספק כי הרבה יותר טוב להתכונן מראש.

מסקנה

הטיפים והמדריכים שצוינו במאמר מוכיחים כי יישום ידע מעמיק במבחן הפסיכומטרי והתמודדות פעילה עם נקודות החולשה יכולים להבטיח הצלחה במבחן הדרוש. בנוסף, תחזוקת הסביבה והבנת הזמנים והמקום של המבחן מסייעים בהקלה על לחץ נפשי.

אזורים הפחות ידועים ודאגות מוסתרות ניתן לטפח באמצעות הכרת הסביבה וביקור במקום המבחן מראש. כמו כן, שיפור היכולות בנושאים חלשים והכנה מול נקודות השאלות הנפוצות במבחן יכול להבטיח תוצאה טובה יותר.

לסיכום, על מנת להצליח במבחן הפסיכומטרי מומלץ לנקוד על:

  • תחזוקת הסביבה והתנהגות מתאימה במהלך המבחן.
  • הידע המעמיק בנושאים הנחוצים למבחן חלקי או כולו.
  • שיפור המיומנויות החלשות שלך והתמודדות פעילה עם נקודות החולשה שעליהן עליך לעבוד.

יש לזכור כי ההתמודדות והכנה פעילה מובילות ליתר זכויות במערכת הקבלה להשכמה.

קישורים למקורות

Scroll to Top