מדריך: איך להוכיח רמת אנגלית לפטור

המבחן הפסיכומטרי נחשב לצעד הראשון בדרך לפטור מאנגלית במערכת הלימודים האקדמית. עם ציון גבוה במבחן זה, תוכל להוכיח רמה גבוהה באנגלית ולקבל פטור משקעת הזמן והמאמץ הלימודי בקורסי האנגלית. אז מהן השלבים של המבחן הפסיכומטרי ואיך ניתן להתכונן?

בחלק האנגלית של המבחן, ציון מינימאלי של 134 יכול להבטיח לך פטור מהשקעת זמן ותורמת הלמידה באנגלית בדרכך להשכלה גבוהה. לקראת המבחן, עליך להשקיע בהכנה מקצועית ולתרגל בבחינות מקוריות על ידי קורסים, פרקי המבחן המלאים, וחומרי הלימוד המתאימים לרמתך.

צפייה כללית במבחן הפסיכומטרי

מבחן הפסיכומטרי להוכחת רמת אנגלית גבוהה נמשך בערך 190 דקות ומשתלב בתוכו בין היתר מטלת כתיבה ושמונה פרקים העוסקים בתחום הגיוס הלימודי – חשיבה מילולית, חשיבה כמותית ואנגלית.

בסיום כל תחום בבחינה ישנן שאלות באנגלית שנכונותן נבחרות ברובן מבין מספר אפשרויות.

בהכנה למבחן הפסיכומטרי, חשוב לשפר יכולות הקריאה באנגלית ולהקדיש זמן ללמידת אוצר מילים בשפה. כמו כן, קריאת ספרים באנגלית מומלצת, מכיוון שלקריאת טקסטים בשפה המקורית יש השפעה חיובית על הקריאה וההבנה בבחינה.

הכנה למבחן אמירם

מבחן אמיר”ם הוא המבחן המחליף את מבחן הפסיכומטרי בשנקר ובאוניברסיטה הפתוחה. ציוני מבחן האמיר”ם מקבעים את רמת האנגלית של המועמדים. המיון לקורסי האנגלית בשנקר ובאוניברסיטה הפתוחה נעשה בהתאם לציון במבחן אמיר”ם.

על מנת להוכיח רמה גבוהה באנגלית ולקבל פטור מאנגלית, ערכות וקורסים להכנה למבחן אמיר”ם יכולים לספק תמיכה מועילה. במקום ההכנה, מבחן אמיר”ם כולל פרקים ומבחנים מלאים, המכילים הסברים מפורטים, טיפים ואסטרטגיות לפתרון המבחנים. חומרי הלימוד פותחים במיוחד להכנה למבחן אמיר”ם ומותאמים לרמת המשתתפים. כמו כן, ניתן לתרגל בעזרת דו”חות חכמים המנתחים את תוצאות הנבחן ונותנים משוב מותאם אישית.

מסקנה

מבחן הפסיכומטרי ומבחן אמיר”ם הם שני המבחנים המשמעותיים ביותר בתהליך הקבלה ללימודים אקדמיים. כדי להוכיח רמה גבוהה במבחן, חשוב להתכונן בצורה מקצועית ולהשקיע בלימודי הכנה ממוקדים. בהכנה לשני המבחנים, מומלץ להשתמש בחומרי הלימוד ובערכות ההכנה הזמינים בשוק שיסייעו לכם להביא את רמת האנגלית שלכם לסף המינימום הנדרש ולהוכיח שאתם ראויים לפטור.

עליכם לקחת בחשבון כי הפטור מאנגלית בשנקר ובאוניברסיטה הפתוחה יכול להשפיע על המעמד האקדמי והכלכלי שלכם בעתיד, ולכן יש להשקיע בהכנה למקצועות המעניינים אתכם ולהוכיח רמה גבוהה באנגלית.

כך שבהכנה המקצועית, אכן ניתן להפטר מהשקעת זמן ומאמץ לימוד. בזמן שאתם מתמודדים עם המבחנים עצמם, תוכלו להשקיע בתחומים אחרים שמעניינים אתכם ולהביא לעצמכם מעמד אקדימי מתאים. ההכנה המקצועית עם חומרי הלימוד והערכות ההכנה המתוחלפות עבור מבחן הפסיכומטרי ומבחן אמיר”ם תספק לכם את הכלים הנדרשים כדי להוכיח שאתם ראויים לפטור מאנגלית ולנצח את המבחנים החשובים הללו.

קישורים למקורות

Scroll to Top