השפעת פטור באנגלית על הקבלה לתואר

האם הרמה של האנגלית שלך ישפיע על הקבלה שלך לתואר? האם יש חשיבות אמיתית לקבלת פטור באנגלית בחוו”ד או באמצעות מבחן?

מרוב הקורסים שאנו מסיימים במהלך התואר, גם בחוו”ד משפיעים על הממוצע הגרעיני שלנו, אבל האם זה ישפיע גם על הקבלה שלנו לקורס מסוים? או שאולי קבלת פטור באנגלית היא סתם רשות אדישה?

רמות פטור באנגלית

במערכת האקדמית קיימות שבע רמות אנגלית בהתאם לתואר. כדי להשיג פטור, יש להשיג ציון 134 ומעלה במבחן הפטור. אם הסטודנט משיג ציון נמוך יותר, יהיה צורך בהשלמת קורסים או בבחינות לקבלת הפטור מחובת האנגלית. למעשה, בחינות רמא הן אפשרות נוספת להשלימה, אולם תלויים במבחני אמיר או אמירם.

על מנת להשיג פטור ולסיים את חובת האנגלית, המבחנים או הקורסים התואמים לרמה הנדרשת יהיו הצעדים המתבקשים. בחינות רמא יכולות לתמוך גם במקרים בהם סטודנטים צריכים להעביר את הציון שלהם. עם כל זאת, חשוב לזכור שקבלת הפטור מלימודי האנגלית מאפשרת חסכון בזמן ובכסף ומקצרת את כמות השיעורים שנדרשים ללימוד המקצוע במהלך התואר.

רמה ציון דרוש השלמה דרך קורסים או מבחנים
רמה 1 135-149 מבחן/קורס רמה 1
רמה 2 150-169 מבחן/קורס רמה 2
רמה 3 170-189 מבחן/קורס רמה 3
רמה 4 190-209 מבחן/קורס רמה 4
רמה 5 210-229 מבחן/קורס רמה 5
רמה 6 230-249 מבחן/קורס רמה 6
רמה 7 250 ויותר מבחן/קורס רמה 7

מבחן אמיר ומבחן אמירם

לאחת מהרמות תרבית “רמת פטור”, כמו רמה 4, 5, 6 או 7, ישנם גם מבחנים נוספים, כמו מבחן אמיר ומבחן אמירם, שיכולים לספק את היכולת להשלמה מרובה. המבחנים הללו נועדו לבדיקת ידע, יכולות ותיקון טעויות קודם יד, והם מנועים למידתיים מלהשתמש בהם

למה חשוב להשיג פטור?

פטור מלימודי אנגלית מאפשר לסטודנט לחסוך בזמן ובכסף. כמו כן, זה מקצר את שעות הלימוד במהלך התואר.

על מנת להשיג פטור, יש לעבור מבחנים או להשלים קורסים באנגלית. יתרון נוסף הוא ההתכוננות המוקדמת למבחנים המתקרבים וההתחזקות בכישורי האנגלית.

הפטור מעניק לסטודנטים הזדמנות להתמקד במקצוע שלהם ולשפר את היכולות שלהם בתחום המעניין אותם.

כללי האקדמיה ממליצים להשיג פטור מאוד על מנת לחסוך זמן ומאמצים ללימוד אנגלית. השקעה מוקדמת בהשגת רמה גבוהה באנגלית תוביל ליתרון מוחשי בזמן, כסף והתלבטויות נוספות שיכולות להוביל לטעויות.

יתרונות פטור

יתרונות השגת פטור:

  • חסכון בזמן ובכסף ללימודי אנגלית
  • הקצרת שעות הלימוד במהלך התואר
  • התמודדות מוקדמת עם מבחנים וחובות אנגלית נוספות
  • התחזקות ושיפור בכישורי האנגלית
ייתרון השגת פטור מתבצעת על ידי
חסכון בזמן עבירת מבחנים או השלמת קורסים
חסכון בכסף עבירת מבחנים או השלמת קורסים
התחזקות בכישורי האנגלית עבירת מבחנים או השלמת קורסים

מסקנה

פטור באנגלית משפיע ישירות על הקבלה לתואר. הרמה הנדרשת היא 134 ומעלה. סטודנטים שרמתם באנגלית אינה מספקת, יכולים לעבור קורסים או מבחנים כדי להשיג פטור. פטור מלימודי אנגלית מאפשר חסכון בזמן ובכסף ומקצר את שעות הלימוד במהלך התואר. כדי להשיג פטור, יש להתכונן היטב ולעבור את הבחינות הנדרשות.

קישורים למקורות

Scroll to Top