השוואה בין מבחן הפסיכומטרי ל-SAT: מה ההבדלים?

האם אתה תלמיד או תלמידה מתכונת למעבר אקדמי ורוצה לדעת איזה מבחן יתאים יותר לך – מבחן הפסיכומטרי או מבחן ה-SAT? אולי חשבת שהם דומים בגדול, אבל יהיו לך הפתעות. היי, תכף תגלה את ההבדלים המרכזיים בין המבחנים ותוכל לקבל מענה מדויק לשאלה שלך!

מבנה המבחן

הפסיכומטרי ו-SAT עברו שינויים במבנם אחרי שנים של קיום. הפסיכומטרי הוא מבחן נייר ועיפרון הכולל חיבור ושמונה פרקים של שאלות רבות-ברירה. מבחן SAT הוא מבחן ממוחשב-אדפטיבי, כולל ארבעה פרקים של שאלות ברירה ופתוחות. שינוי נוסף הוא שב-TI יש פרק ניסיון שאינו מחושב לציון סופי.

טבלת השוואה: מבנה המבחן

מבחן מבנה המבחן
פסיכומטרי מבחן נייר ועיפרון
SAT מבחן ממוחשב-אדפטיבי
ארבעה פרקים של שאלות ברירה ופתוחות
פרק ניסיון שאינו מחושב לציון סופי

תחומים ופרקים

תחומי השאלות במבחני הפסיכומטרי ו-SAT עוסקים בתחומים דומים בטיבם, אך קיימים הבדלים משמעותיים בין השניים כאשר מתייחסים לתנאי השאלות שבכל תחום.

פרקי החשיבה הכמותית במבחן SAT מתמקדים יותר בנושאים המתמטיים ומלמדים את התלמידים לפתח את יכולתם המתמטית. בניגוד לכך, במבחן הפסיכומטרי ניתן מעמד מוקד בשאלות הדורשות חשיבה כמותית, בהן יש למצוא פתרונות לפרובלמים שונים על ידי שימוש בניתוח נכון.

בנוסף, פרקי השאלות באנגלית במבחן הפסיכומטרי מתבססים על בנת היכולת לנתח ולהבין טקסטים ברמה גבוהה יותר, בעוד שב-SAT, חשיבה הנקרא היא הדבר המרכזי שהוצג בצורה מובנית ומפורטת בשאלות.

תחומים ופרקים

מסקנה

לבחינת הפסיכומטרי ולבחינת ה-SAT יתרונות וחסרונות עבור המועמדים. השפעתם על תהליך קבלת החלטות אקדמיות תלויה בציון המקבל בכל אחד מהמבחנים ובמעורבותו בשני התחומים. כל סטודנט צריך לבחון את האפשרויות והצרכים האישיים שלו כדי להחליט איזו בחינה מתאימה לו טוב יותר.

קישורים למקורות

Scroll to Top