איך לכתוב ספר זיכרונות משכנע: כל מה שצריך לדעת

לספר זיכרונות רב עוצמה יש את היכולת לקחת את הקוראים לנסיעה מסעירה, לטבול אותם בחוויות ובתובנות האישיות של המחבר. ספר זיכרונות, המוגדר כחלק מהחיים או כסיפור מחייו, שונה מאוטוביוגרפיה, שבדרך כלל מכסה חיים שלמים. עם זאת, כותבי זיכרונות שואפים צריכים לעתים קרובות לפרק את הסיפורים שלהם כשהם מגיעים לדף עם יותר מדי נרטיב. המפתח הוא להתמקד בנושאים ולשקף משמעות כדי ליצור הבנה לקוראים.

טייק אווי מפתח

 • זיכרונות הם סיפורים אישיים שיכולים להעסיק את הקוראים באמצעות שפה חיה ודמויות שניתן להתייחס אליהם.
 • יצירת קשר אישי עם הקורא והיות כנה בחשבונך חיוניים עבור ספר זיכרונות משכנע.
 • שילוב אלמנטים של סיפורת, כמו דיאלוג ופרטים חושיים, יכול להפוך ספר זיכרונות למשפיע ומרתק יותר.
 • התמקדות בחוויות ספציפיות או נושאים אוניברסליים יכולה להוביל לסיפורים מהדהדים יותר בספר זיכרונות.
 • מחקר יסודי ותשומת לב לאותנטיות יכולים להעשיר את תהליך כתיבת הזיכרונות הכולל .

בחירת נקודת ההתחלה הנכונה

כשזה מגיע לכתיבת ספר זיכרונות שובה לב, נקודת המוצא יכולה ליצור או לשבור את הנרטיב כולו. כותבי זיכרונות מנוסים משתמשים לעתים קרובות בטכניקות סיפור לא ליניאריות כדי לסקרן את הקוראים ולבסס מומנטום . גישה אחת כזו היא הפתיחה במיל, שצוללת את הקהל לרגע דרמטי מראש, כפי שמודגם בספר הזיכרונות הנודע של מרי קאר “מועדון השקרנים”.

מתחיל סיפור בסוף

מעניין שהתחלת ספר זיכרונות בסוף יכולה להגביר את כוחן של פסקאות הפתיחה. כפי שציין פעם הסופר הנודע TS אליוט, “מה שאנו מכנים התחלה הוא לעתים קרובות הסוף. ולסיים הוא ליצור התחלה. הסוף הוא המקום ממנו אנו מתחילים.” גישה לא שגרתית זו יכולה לעורר את סקרנות הקהל ולחייב אותם להמשיך לקרוא כדי לחשוף את הסיפור המלא.

כתוב את הפתיחה האחרונה

סופרים רבים מגלים שפסקת הפתיחה היא החלק המאתגר ביותר ביצירת ספר זיכרונות. מסיבה זו, לרוב עדיף לכתוב את הפתיחה האחרונה, לאחר השלמת הטיוטה הראשונה . זה מאפשר למחבר לזהות את החלק המרתק ביותר בסיפור ולהשתמש בו כנקודת ההתחלה, מה שמבטיח קרס חזק שמעסיק את הקוראים כבר מההתחלה.

הפוך את הפסקה הראשונה שלך לטוב ביותר

הפסקה הראשונה של ספר זיכרונות צריכה להציג את הדמות הראשית (לעיתים קרובות את המחבר) ולהציג מצב משכנע שיוצר מומנטום ואנרגיה. “הוו” הזה חיוני לשמירה על השקעת הקוראים בנרטיב שאחריו, בין אם המחבר בוחר להתחיל בסוף, באמצע או בהתחלה הכרונולוגית של הסיפור שלהם.

על ידי התנסות במבנים ונקודות מוצא שונות, כותבי זיכרונות יכולים לגלות את הגישה המתאימה ביותר לסיפור הייחודי שלהם ומעסיקה את הקהל שלהם כבר מהשורה הראשונה.

“מה שאנו מכנים התחלה הוא לעתים קרובות הסוף. ולעשות סוף זה לעשות התחלה. הסוף הוא המקום ממנו אנחנו מתחילים.”- TS אליוט

בסופו של דבר, המטרה היא ליצור ספר זיכרונות שמושך את הקוראים, בין אם באמצעות ציר זמן כרונולוגי, מבנה לא ליניארי או פתיחה משכנעת שנותנת את הטון לכל הנרטיב.

עניין את הקוראים בהומור

זיכרונות הם בדרך כלל חשבונות עובדתיים אך עשויים לכלול קישוטים כדי לשפר את סיפור הסיפור . לגרום לקוראים לצחוק לאורך ספר זיכרונות היא דרך יעילה לשמור על העניין והמעורבות שלהם. הבאת גוון קל יותר אפילו לאירועים האפלים ביותר יכולה להפוך את הסיפור לנגיש ומהנה יותר עבור הקורא. שימוש בהומור מההתחלה יכול להיות דרך מצוינת להתחבר לקהל ולהשאיר אותם מושקעים בנרטיב.

לכותבי זיכרונות מצליחים מומלץ להשתמש בדיאלוג ריאליסטי, דינמי ואולי הומוריסטי כדי לשפר את איכות זיכרונותיהם. זיקוק דיאלוג על ידי הצגת מהות השיחות ללא פרטים מיותרים חיוני לשמירה על עניין הקורא והימנעות משעמום בנרטיב. מודגשת חשיבותה של האותנטיות בדיאלוג, תוך שימת דגש על הצורך לגרום לנאום של כל דמות לשקף את הרקע, השכלתה ואישיותה.

כתיבת זיכרונות יכולה לשפר את איכות הכתיבה על ידי עידוד תלמידים, במיוחד סופרים סרבנים, לכתוב יותר, לכתוב טוב יותר ולכתוב יותר ברצון ובמשמעות. הפופולריות של זיכרונות כז’אנר ספרותי ניכרת, עם אפשרויות מגוונות זמינות כגון ספרי תמונות של זיכרונות, שירי זיכרונות, זיכרונות גרפיים וזיכרונות בעל פה ווידאו, המספקים לתלמידים מגוון רחב של טקסטים מנטורים שאפשר ללמוד מהם.

זיכרונות מוצלחים מצביעים לעתים קרובות על אמיתות אנושיות המהדהדות את הקורא, ושילוב הומור יכול להיות כלי רב עוצמה להשיג זאת. על ידי שימוש אסטרטגי בהומור, כותבי זיכרונות יכולים ליצור חווית קריאה מרתקת וניתנת לקשר, בסופו של דבר למשוך את הקורא עמוק יותר לתוך הסיפור ולהתחבר אליו ברמה הרגשית.

“הומור הוא כלי נהדר עבור כותבי זיכרונות. הוא יכול להפוך אפילו את הרגעים האפלים ביותר לנגישים ומהנים יותר עבור הקוראים.”

קריאת זיכרונות רבי מכר יכולה להציע תובנות לגבי סגנונות וגישות שונות לכתיבת חוויות אישיות, כולל שימוש יעיל בהומור. כותבי זיכרונות שואפים יכולים ללמוד מהדוגמאות הללו ולהתנסות בטכניקות קומיות שונות כדי למצוא את האיזון הנכון בין ריחוף ואותנטיות לכתיבה שלהם.

יצירת קשר אישי

יצירת ספר זיכרונות משכנע דורשת יותר מסתם תיאור של סדרה של אירועים. כדי לרתק את הקוראים באמת, על כותבי זיכרונות לשאוף ליצור קשר אישי המטפח אמפתיה, בונה אמון ומעורר תובנות עמוקות יותר. על ידי שזירת רגש ואותנטיות לתוך הנרטיבים שלהם, המחברים יכולים ליצור קשר משמעותי עם הקהל שלהם, ולהזמין אותם לחלוק בחוויות ובנקודות המבט הייחודיות של המחבר.

היו כנים עם הקוראים

כנות ואותנטיות הם אבני היסוד של ספר זיכרונות מצליח. בעוד שכותבים עשויים להצטרך לשקול את פרטיותם של מעורבים אחרים, חיוני לספק לקוראים תיאור אמיתי ואמיתי של חוויות חייו של המחבר . רמה זו של שקיפות לא רק בונה אמינות אלא גם משפרת את הקשר של הקורא למחבר, מטפחת תחושת אמון והבנה.

כתיבת זיכרונות כרוכה לרוב באיזון עדין בין פרטיות אישית לחשיפה לציבור. שלא כמו אוטוביוגרפיות שמטרתן לספק תיאור כרונולוגי מקיף של חייו של אדם, זיכרונות מתמקדים באירועים או נושאים ספציפיים, ומאפשרים לסופרים חופש יצירתי גדול יותר והזדמנות לחלוק את נקודות המבט הסובייקטיביות שלהם. על ידי אימוץ האותנטיות הזו, כותבי זיכרונות יכולים ליצור חווית קריאה אינטימית ומרתקת יותר עבור הקהל שלהם.

בסופו של דבר, המפתח ליצירת קשר אישי עם הקוראים טמון ביכולתו של הכותב להיות אמיתי, פגיע ומעורר תהודה רגשית. כאשר הקוראים מרגישים שהם באמת רואים את האני האותנטי של המחבר, יש סיכוי גבוה יותר שהם יהיו מושקעים בסיפור ויקשרו קשר עמוק יותר עם המחבר וחוויותיהם.

“הדבר הכי חשוב בכתיבת 

ספר זיכרונות הוא כנות. אם אתה לא ישר, אתה לא עושה את העבודה”.ביל בופורד

שמור על רלוונטיות ומיקוד

בעת יצירת ספר זיכרונות מושך, חשוב לשמור על מיקוד הדוק בנושא או בתקופה הספציפית בחייך שאתה בוחן. כמו סיפור שובה לב, ספר זיכרונות צריך להיות מרוכז סביב אירוע או נושא מרכזי אחד. אי הכללת פרטים לא רלוונטיים ושמירה על הנרטיב הרלוונטי למוקד העיקרי יסייעו למנוע מהקוראים לאבד עניין.

זיכרונות שנוצרו עם התמקדות נושאית בפורמט סיפור קצר זכו למשיכה משמעותית בקרב הקוראים. הקוראים מעדיפים לעסוק בהיבטים ספציפיים של החיים באמצעות נרטיבים בגודל ביס, המספקים את אורח החיים המהיר שלהם. זיכרונות נושאיים מעוררים תגובות רגשיות חזקות מהקוראים, ומאפשרים חיבור עמוק יותר. זיכרונות אלה מציגים נקודות מבט מגוונות, ויוצרים שטיח מגוון לקוראים.

זיכרונות המתמקדים בנושאים אוניברסליים כמו אהבה, אובדן וצמיחה מציעים התאמה לקהל רחב יותר. זיכרונות נושאיים מעודדים מעורבות של הקוראים , הרהור והתבוננות על חוויות אישיות. הם מספקים לכותבים חופש יצירתי להתנסות בסגנונות כתיבה ומבנים.

הקוראים מחפשים קשרים רגשיים, חוכמה, התבוננות, בידור ותובנות על האנושות מתוך זיכרונות. אמנות היצירה של זיכרונות כוללת התמקדות בנושאים משמעותיים, ארגון הסיפור באופן נושאי או כרונולוגי, להיות אמיתי ופתוח, שיתוף רגשות וסיפור סוחף. זיכרונות יכולים לכסות מגוון רחב של נושאים, כולל נקודות מבט מתפתחות, תמימות ופליאה, חגיגות מיוחדות, ראשונות ואבני דרך, הרפתקאות משחק, מסורות משפחתיות, מקומות מסתור אהובים, שיעורים מזקנים, תענוגות עונתיים וספרים או סיפורים אהובים.

בעוד כתיבת זיכרונות נחשבת לאחד הז’אנרים המאתגרים ביותר לכתיבה, היא דורשת סבבי תיקון רבים, המשקפים גישה קפדנית ליצירת הנרטיב. העצה שניתנת לעתים קרובות בתעשיית הכתיבה היא “לכתוב את מה שאתה יודע”, תוך הדגשת החשיבות של חוויות אישיות בסיפור סיפורים .

מעודדים מחברי זיכרונות למצוא את האוניברסלי בספציפי, תוך שימת דגש על חשיבות הקשר בסיפור סיפורים. הם נדרשים להיצמד לאמת בכתיבתם, תוך הצגת הפגיעות והאותנטיות הגלומות בז’אנר. שיתוף סיפורים אישיים באמצעות זיכרונות יכול להוביל לעולם אמפתי ומקושר יותר, מה שמצביע על השפעה חיובית על הקוראים והחברה.

זיכרונות מתואר כאחת מצורות הכתיבה החזקות ביותר שיכולות לשנות חיים ולהשפיע על אחרים. מודגשת החשיבות של הגדרת ספר זיכרונות להבדיל מאוטוביוגרפיה, תוך התמקדות באירוע או חוויה ספציפית בחייו של אדם, עם מסר או נושא מאחדים.

האחריות הכפולה של הכותב בכתיבה על נושאים קשים היא לכוון הן לצמיחה אישית והן למעורבות הקוראים . ניתנות הצעות להנחות סופרים בתהליך הרגשי של יצירת ספר זיכרונות, מטיוטות מבולגנות ועד לקיחת הפסקות בעת הצורך.

ניתנת זהירות מפני פינוק עצמי בכתיבת זיכרונות, תוך שימת דגש על הצורך לאזן בין אמת לבין שירות הקוראים. החשיבות של בחירת עורך בקפידה מצוינת, שכן תמיכת העריכה יכולה לעצב באופן משמעותי ספר זיכרונות לנכס בעל ערך עבור הקוראים.

שלבו טכניקות כתיבת ספרות

בעת יצירת ספר זיכרונות שובה לב, שילוב אלמנטים של כתיבה בדיוני יכול להעלות את הנרטיב ולרתום את הקוראים בצורה יעילה יותר. זה כולל ביסוס המחבר כדמות הראשית , הקנטה של ​​הנושא המרכזי ושתילת מקור הקונפליקט לאורך הסיפור. על ידי מיזוג מבנה הזיכרונות , פיתוח הדמויות והטכניקות הנרטיביות הללו, סופרים יכולים ליצור נושא זכרונות סוחף ומשכנע יותר וקשת נרטיבית המהדהדת עם הקהל.

קבע את עצמך כדמות הראשית

בספר זיכרונות, החוויה האישית של המחבר עומדת בלב הסיפור. כדי למשוך את הקוראים, חיוני לבסס את הסופר כדמות הראשית ולאפשר להם להתחבר למסעו של המספר. מדובר בטכניקות לפיתוח דמות כמו חשיפת פעולות הדמות, בחירותיה, מערכות היחסים, השאיפות והפגמים האישיים של הדמות, המוסיפות רבדים ועומק לגיבור.

להקניט את הנושא המרכזי

לזיכרונות צריך להיות נושא זכרונות ברור ומשכנע שמנחה את הקשת הסיפורית ומשאיר את הקוראים מעורבים. על ידי הקנטת הנושא המרכזי הזה לאורך הסיפור, אתה יכול ליצור תחושה של ציפייה ותככים, מה שמניע את הקורא להמשיך ולהפוך את הדפים כדי לחשוף את המשמעות והמשמעות העמוקה יותר של חוויות המחבר.

לשתול את מקור הסכסוך

סכסוך הוא הכוח המניע מאחורי כל סיפור מרתק, וזיכרונות אינם יוצאי דופן. על ידי נטיעת המקור של קונפליקט זיכרונות ומתח נרטיבי בשלב מוקדם, אתה יכול להכין את הבמה למסע שובה לב שמשאיר את הקוראים מעורבים ומשקיעים בתוצאה. אריגה במכשולים, אתגרים ומאבקים אישיים מאפשרת למחבר לנווט בקשת הסיפור ולחשוף את הצמיחה והשינוי של דמותו.

שילוב טכניקות הכתיבה הבדיוניות הללו בספר הזיכרונות שלך יכול לשפר מאוד את מעורבות הקוראים וליצור חווית קריאה סוחפת ובלתי נשכחת יותר. על ידי ביסוס המחבר כדמות הראשית, הקנטת הנושא המרכזי ושתילת מקור הסכסוך, אתה יכול ליצור נרטיב משכנע שמהדהד עם הקהל שלך.

“הסוד של כתיבה טובה הוא להפשיט כל משפט למרכיביו הנקיים ביותר.” – וויליאם זינסר, מחבר הספר “על כתיבה טובה”

כתיבת ספר זיכרונות

תהליך כתיבת זיכרונות כרוך ביצירת סיפור אישי מרתק , המושך את הקוראים ומספק תובנות על החוויה האנושית. שלא כמו אוטוביוגרפיה, המכסה בדרך כלל את כל חייו של אדם, ספר זיכרונות מתמקד בחלק מסוים מחייו של המחבר או בנושא מסוים. המטרה היא ליצור נרטיב מרתק המאפשר לקוראים להתחבר לחוויותיו של המחבר ולקבל הבנה מעמיקה יותר של העולם הסובב אותם.

כשכותבים ספר זיכרונות, חשוב למצוא איזון בין אותנטיות לאמנות. זיכרונות צריכים להרגיש אמיתיים ואמיתיים, אבל על המחבר לשקול גם את ההשפעה שיכולה להיות לסיפור שלהם על אחרים. כותבי זיכרונות חייבים להיות מודעים להשלכות האתיות של עבודתם, להבטיח שיש להם את הסכמתם של אנשים המתוארים בסיפוריהם ולהתייחס לחוויות חייהם באותה הקפדה כמו סוציולוג או אנתרופולוג.

 1. זהה היבט ספציפי של חייך: במקום לנסות לכסות את כל סיפור חייך, התמקד בחוויה, מערכת יחסים או תקופה מסוימת שמהדהדת איתך ויש לה פוטנציאל להתחבר לקוראים.
 2. ערוך מחקר יסודי : אסוף מידע רב ככל האפשר על האנשים, האירועים וההגדרות שאתה מתכנן לכתוב עליהם. שקול לראיין בני משפחה או חברים קרובים כדי לקבל הבנה מעמיקה יותר של ההקשר ונקודות המבט המעורבים.
 3. צור מבנה נרטיבי: החלט על הדרך הטובה ביותר להציג את הסיפור שלך, בין אם הוא כרונולוגי, נושאי או שילוב של שניהם. נסה עם גישות שונות כדי למצוא את הגישות המשרתות בצורה הטובה ביותר את מטרת הזיכרונות שלך ומושכת את תשומת הלב של הקורא.
 4. פיתחו דמויות מושכות: הביאו את האנשים בספר הזיכרונות שלכם לחיים על ידי מתן תיאורים חיים, דיאלוג אותנטי ותובנות לגבי המניעים והרגשות שלהם. הימנע מסטריאוטיפים ושאף להציג תיאור מאוזן וניואנסי של האנשים המעורבים.
 5. שלבו פרטים חושיים: השתמשו בשפה תיאורית כדי להעביר את הקורא אל עולם הזיכרונות שלכם. תאר את המראות, הצלילים, הריחות והמרקמים שעיצבו את החוויות שלך, ועזרו לקורא לשקוע בסיפור.
 6. חפש משוב ושנה: שתף את עבודתך עם קוראים מהימנים, כגון סופרים אחרים, עורכים או חברים קרובים, והיה פתוח לביקורת הבונה שלהם. השתמש במשוב שלהם כדי לחדד את ספר הזיכרונות שלך ולהבטיח שהוא יהדהד עם הקהל המיועד שלך.

כתיבת ספר זיכרונות היא תהליך אישי ומתגמל עמוק המאפשר לסופרים לחלוק את חוויות חייהם ולהתחבר לקוראים בדרכים משמעותיות. על ידי ביצוע טיפים אלה ושמירה על התמקדות באותנטיות ובסיפור אתי, אתה יכול ליצור ספר זיכרונות שמושך את הקהל שלך ומעורר השראה.

כותרתתשבחות
“החיים הסודיים של נשות הכנסייה”גמר לפרס הספר הלאומי לספרות לשנת 2020, זוכה פרס הסיפור, פרס הספרים של לוס אנג’לס טיימס, ופרס PEN/פוקנר לספרות
“שתיה, סיפור אהבה”לימד את המחבר שספר זיכרונות עדיף לכתוב מתחום התמחות אחד בכל פעם
“ג’ים קרואו החדש”בילה 250 שבועות ברשימת רבי המכר של הניו יורק טיימס
“כל כך הרבה זמן, נתראה מחר” מאת וויליאם מקסוולידוע בזכות הפרוזה הנקייה והפשוטה שלו
“התחל מחדש: אמריקה של ג’יימס בולדווין והלקחים הדחופים שלה לעצמנו”מודגש בגישה הייחודית שלו בכתיבה על סופרים
“בית כיף” מאת אליסון בכדלזכה לשבחים כאחד מזיכרונות המשפחה הטובים ביותר
“מערב עם הלילה” מאת בריל מרקהאםמדגימה כתיבה על חוויה ייחודית והפיכתה לאוניברסלי

“הדמוקרטיזציה של זיכרונות פתחה את השדה לכל מי שיש לו סיפור לספר, עברה מהיותו ז’אנר לפוליטיקאים, גנרלים וכוכבי קולנוע להיות נגיש לקהל רחב יותר”.

כתיבת ספר זיכרונות היא לא רק לכידת חוויות אישיות; זהו תהליך של גילוי עצמי וריפוי. טראומה, אובדן ואירועים אחרים שמשנים חיים משמשים לעתים קרובות כזרז לכתיבת זיכרונות, שכן מחברים מבקשים להבין את חוויותיהם ולמצוא בהירות באמצעות מעשה הסיפור. על ידי שיתוף הסיפורים שלהם, כותבי זיכרונות יכולים לעזור לקוראים להרגיש פחות לבד במאבקים שלהם, לטפח קשר ואמפתיה עמוקים יותר.

בסופו של דבר, תהליך כתיבת הזיכרונות הוא מסע של חקר וצמיחה, הן עבור המחבר והן עבור הקורא. על ידי ביצוע שיטות עבודה מומלצות, שמירה על סטנדרטים אתיים והחדרת אותנטיות ואמנות בעבודתם, יכולים כותבי זיכרונות ליצור נרטיבים שובי לב שמותירים השפעה מתמשכת על הקהל שלהם.

בנה את ספר הזיכרונות שלך סביב נושאים

זיכרונות מוצלחים בנויים לרוב סביב נושאים מרכזיים שנותנים משמעות ותכלית לסיפורו של המחבר. במקום פשוט לספר סדרה של אירועים, על כותב הזיכרונות לשאוף לחלץ משמעות עמוקה יותר מחוויותיו ולהעביר זאת לקורא. גישה נושאית זו יכולה לעזור ליצור נרטיב מגובש ומשפיע יותר שמהדהד עם הקוראים ברמה האישית.

הפקת משמעות מהסיפור שלך

בעת יצירת ספר זיכרונות, חיוני לזהות את הנושאים הבסיסיים שנותנים לסיפור שלך משמעות ורלוונטיות . נושאי זיכרונות נפוצים כוללים התגברות על מצוקה, מציאת מטרתך, סליחה וגאולה, ומעבר אל מעבר לפחד. נושאים עוצמתיים אלה יכולים לעזור לקוראים להתחבר לחוויות האנושיות האוניברסאליות שנחקרו בנרטיב האישי שלך .

למעשה, כ-20% מהזיכרונות מתמקדים בניצחונות ובלקחים שלמד המחבר במהלך מסעם, בעוד ש-10% סובבים סביב נושאים הקשורים להתגברות על מצוקות ילדות כדי להשיג הצלחה. בנוסף, מספר לא מבוטל של זיכרונות, בסביבות 15%, מתמקדים בקשרים משפחתיים ובחשיבות היחסים האישיים.

מעבר לנושאים הנפוצים הללו, זיכרונות יכולים גם לחקור נושאים כמו מתן עצות, ניצחון על אתגרים, בריחה ממצוקות, להישאר נאמן לעצמך, לרדוף אחרי חלומות לא שגרתיים, וניווט במעברי חיים. המפתח הוא לזהות את המסר המרכזי או המשמעות שאתה רוצה להעביר ולהשתמש בו כמסגרת מנחה לסיפור הסיפור שלך.

על ידי בניית הזיכרונות שלך סביב נושאים משפיעים, אתה יכול ליצור קשר עמוק יותר עם הקוראים שלך ולהשאיר השפעה מתמשכת. כוחה של השתקפות אישית ומיצוי המשמעות מהחוויות של האדם הוא מה שבאמת הופך ספר זיכרונות ליצירה משמעותית ובלתי נשכחת.

נושא זיכרונותדוגמאותאחוז זיכרונות
התגברות על מצוקהנלסון מנדלה, הלן קלר, ג’רמי שרייבר20%
מציאת המטרה שלךEat Pray Love, Wild, Big Magic מאת אליזבת גילברט10%
סליחה וגאולההחצץ של אנג’לה דאקוורת’, טירת הזכוכית של ג’נט וולס15%
נעים מעבר לפחדחוסן מאת אריק גרייטנס, פראי מאת שריל סטרייד, Daring Greatly מאת ברנה בראון8%
כוח האהבהאלף שמשות זוהרות מאת חאלד חוסייני5%
התגברות על מצוקהחונכת על ידי טארה ווסטובר7%

“על ידי בניית ספר הזיכרונות שלך סביב נושאים משפיעים, אתה יכול ליצור קשר עמוק יותר עם הקוראים שלך ולהשאיר השפעה מתמשכת.”

בנוסף לנושאים העיקריים, נושאים משניים נפוצים בזיכרונות מתמקדים לעתים קרובות בצמיחה ובגילוי עצמי, תוך הדגשת התפתחות אישית ושיעורי חיים. נושאים נוספים יכולים לנוע בין התמודדות עם אובדן ואבל, השלמה עם מכשולים, הבנת זהות, הסתגלות לשינוי, התמודדות עם שדים פנימיים ועוד.

מגוון הנושאים המצויים בזיכרונות משקף את המגוון הרחב של החוויות האנושיות ואת עומק הסיפור בתוך הז’אנר. על ידי בחירה קפדנית ושזירת הנושאים הללו לאורך הסיפור שלך, אתה יכול ליצור ספר זיכרונות שלא רק שובה את הקוראים שלך אלא גם משאיר רושם מתמשך.

צור דמויות מושכות

בספר זיכרונות מרתק, יש להציג את המחבר ודמויות מפתח אחרות כדמויות חיות ורב-ממדיות. על ידי שילוב אלמנטים של כתיבה בדיונית, כגון תיאורים מפורטים של הופעה, גינונים ודיאלוג, כותב הזיכרונות יכול להחיות את הדמויות הללו ולהפוך אותן למושכות יותר עבור הקורא. פיתוח דמויות חזקות חיוני למשיכת הקורא אל הנרטיב האישי ולהבטחת חווית קריאה סוחפת.

טכניקה יעילה אחת היא ליישם את “הצילו את החתול!” עיקרון, הכרוך בהקמת דמות ראשית חביבה ומושכת בתחילת הסיפור. זיכרונות מוצלחים מכילים לעתים קרובות ברור “הצילו את החתול!” רגעים שגורמים לקוראים להשקיע רגשית בגיבור. שילוב של פגיעות עם הומור יכול גם להפוך את הדמות הראשית למקושרת יותר ולהאניש את החוויות שלה.

בנוסף, קשת סיפורית מפותחת חיונית בכתיבת ספרי זיכרונות כדי לשמור על הקוראים מעורבים ומחוברים לסיפור. דוגמאות לזיכרונות עם פיתוח אופי חזק וקשתות נרטיביות כוללות “לאכול, להתפלל, לאהוב”, “פרא” ו”טירת הזכוכית”.

על ידי התמקדות ביצירת דמויות מושכות וקו עלילה שובה לב, כותבי זיכרונות יכולים לרתק את קוראיהם ולהשאיר רושם מתמשך. החוויות האישיות של המחבר והסיפורים של האנשים בתוך ספר הזיכרונות יכולים להפוך לחיים, בלתי נשכחים ומשפיעים מאוד על הקורא.

סוג זיכרונותתיאור
ספר זיכרונות אישימתמקד בפרטים אישיים בפרק זמן מוגבל, מספר חוויה מכוננת אחת בחייו.
ספר זכרונות וידוימשתף את החוויה האישית שלך באירוע מסוים באמצעות זיכרונות בגוף ראשון.
ספר זיכרונות דיוקןנכתב על אדם על ידי מישהו שהכיר אותו היטב, לרוב על סמך יומנים.
ספר זיכרונות מקצועימתמקד כיצד הקריירה של אדם התפתחה, מספר את החיים המקצועיים עם מגע אישי.
זיכרונות טרנספורמטיבימספר סיפורים על צמיחה אישית והתגברות על מכשולים כמו מחלה, מלחמה או התעללות.
ספר זיכרונות מסעמתמקד באירועי חיים ספציפיים והרפתקאות שחוו בזמן נסיעה למקומות שונים.

תעשיית הזיכרונות מחלקת לעתים קרובות זיכרונות על סמך נושאים, כגון זיכרונות אישיים, וידויים, פורטרטים, מקצועיים, טרנספורמטיביים וזיכרונות מסע. חיוני שלספר זיכרונות יהיה מסר ברור, נושא משכנע וסיפורים מרגשים כדי למשוך את הקוראים ולהעביר את חוויות המחבר ביעילות.

“הצילו את החתול!” ניתן ליישם עקרונות על כתיבת זיכרונות, ביסוס דמות חביבה ומושכת בתחילת הסיפור.

על ידי שילוב טכניקות ואסטרטגיות אלו, כותבי זיכרונות יכולים ליצור דמויות שמושכות את הקוראים ומשאירות רושם מתמשך. המפתח הוא להביא את הנרטיב האישי לחיים באמצעות תיאורים חיים, רגשות שניתן להתייחס אליהם וקו עלילה מעוצב היטב. זה יטפח חיבור חזק בין הקורא לדמויות הזיכרונות, ובסופו של דבר יגביר את מעורבות הקורא וההשפעה הכוללת של היצירה.

עורר רגשות אצל הקוראים שלך

יצירת ספר זיכרונות מושך אינו רק לספר אירועים, אלא לעורר תגובה רגשית מהקוראים שלך. ההשפעה הרגשית של ספר זיכרונות היא מכרעת, שכן הקשר עם רגשות הקורא הוא שבסופו של דבר עושה רושם מתמשך ומשאיר אותם מושפעים עמוקות מהסיפור שלך. על ידי ניצול חוויות ורגשות אנושיים אוניברסליים, כותב הזיכרונות יכול ליצור קשר עמוק יותר של הקורא עם הקהל ולהשאיר רושם מתמשך.

כותבי זיכרונות מצליחים מבינים את הכוח של סיפור סיפורים לעורר רגשות. הם מעסיקים את הקוראים ברמה עמוקה יותר על ידי חקר המסע הרגשי שלהם והזמנת הקהל לשתף בחוויותיהם. הקוראים מתחברים לסיפורים ברמה הרגשית, מחפשים קשר רגשי בין אם בכתיבת ספרות או זיכרונות.

המרכיב הרגשי של ספר זיכרונות הוא מכריע מכיוון שהוא מוסיף עומק לנרטיב ומהדהד עם הקוראים. העיסוק בתהליך בן שני שלבים בעת כתיבת ספר זיכרונות הוא חיוני: השלב הראשון מתמקד בפירוט אירועים, בעוד השלב השני מתעמק בהשפעה הרגשית ובתגובות. הקוראים זוכרים ומעריכים את הרגשות המתוארים בספר זיכרונות, מה שעוזר להם לקבל הבנה מעמיקה יותר של חוויות המחבר.

סופרים צריכים להקדיש זמן לחקור את הרגשות שלהם בכל חלק של ספר הזיכרונות, לפרק את ההתחלה, האמצע והסוף כדי ללכוד את השינויים ברגשות ובנקודות המבט. קביעת לוח זמנים מובנה לעריכה ושילוב פעימות רגשיות בנרטיב יכול לסייע ביצירת ספר זיכרונות משכנע וניתן לקשר.

מתן טיפול עצמי והפגת מתחים במהלך תהליך הכתיבה חיוני כדי לנהל את העומס הרגשי של ביקור חוזר בחוויות מאתגרות. בניית איזון בין הצגת רגשות באופן אותנטי לבין טיפול בעצמו לאורך תהליך הכתיבה חיונית להפקת ספר זיכרונות בלתי נשכח שמהדהד עם הקוראים.

ספר זיכרונות מעוצב היטב המעורר רגשות בקוראים נוטה יותר להיות מרתק ומשפיע, עם סיכוי גבוה יותר להדהד רגשית עם הקהל. יישום מוצלח של טיפים וטכניקות להחדרת רגשות לדמויות יכול להוביל לחיבור חזק יותר בין הקורא לסיפור, ולהגביר את ההשקעה של הקורא במסעות הדמויות.

בניית דמויות ניתנות לקשר וייחודי עם אישיות מפורטת יכולה לשפר את הקשר הרגשי של הקורא עם הסיפור, ולהפוך את הדמויות לבלתי נשכחות ומרתקות יותר. שימוש יעיל בשפה, לרבות מבני משפטים מגוונים ושימוש בשפה פיגורטיבית, יכול לעזור ליצור אווירה רגשית בתוך הסיפור המושכת את הקוראים ומעצימה את החוויה הרגשית שלהם.

פיתוח דמויות מעוגלות היטב שעוברות צמיחה או שינוי לאורך ספר הזיכרונות יכול לתרום לנרטיב מהדהד יותר מבחינה רגשית ולהגביר את מעורבות הקוראים בקו העלילה.

המאמר מדגיש את החשיבות של לעורר רגשות בקוראים על ידי מתן דוגמאות ותובנות עוצמתיות לגבי טכניקות כתיבה. דונלד מאס, מחבר “המלאכה הרגשית של בדיוני”, מתייחס במאמר כמומחה לסופרים המעוררים רגשות בקוראיהם. המחבר מציע שסופרים מופתיים מתמרנים את רגשות הקוראים במיומנות כדי להשיג תגובות רצויות.

הוכחות אנקדוטיות מסופקות על כך שקוראים מתרגשים עד דמעות או חווים רגשות עזים בעת קריאת קטעים שנכתבו במומחיות.

המחבר מציע שסופרים צריכים לשאוף לעורר מגוון של רגשות בקוראים, כולל רגשות צפויים ובלתי צפויים כאחד. הקטע מ”אמנות המירוץ בגשם” נדון בהקשר לאופן שבו הוא מעורר רגשות עמוקים בקוראים.

שיפור כתיבת הזיכרונות שלך

תהליך כתיבת הזיכרונות יכול להיות מסע אישי ומתגמל ביותר, אך הוא גם דורש תשומת לב קפדנית לפרטים. מיצירת “רשימת זכרונות” מקיפה ועד להבטיח את האותנטיות של הזיכרונות שלך, ישנם מספר שלבים חיוניים שיכולים לעזור לרומם את הזיכרונות שלך ולרתק את הקוראים שלך.

ערכו רשימת זכרונות

יצירת “רשימת זכרונות” מפורטת היא תרגיל קדם-כתיבה בעל ערך עבור כותבי זיכרונות. רשימה זו צריכה לכלול כל אירוע חשוב, השפעה ומערכת יחסים בחייך או בתקופה מסוימת בחייך. שימוש במשאב המקיף הזה שאפשר להתייחס אליו יכול לעזור לך להתמקד בסיפורים המרתקים ביותר ולכלול את הפרטים החיים שמביאים את ספר הזיכרונות שלך לחיים.

כתוב תחילה את הסיפורים החשובים ביותר

בעת כתיבת ספר זיכרונות, זה יכול להיות מועיל להתחיל בהתמקדות בסיפורים החשובים ביותר. זה יכול לספק את האנרגיה והמוטיבציה להתמודד עם סיפורי המעבר הפחות משכנעים אך הכרחיים. על ידי התנגדות לדחף לכתוב כרונולוגית מההתחלה, כותבי זיכרונות יכולים להתרכז בחומר החזק ביותר שלהם ולבנות מומנטום .

בדוק שוב את הזיכרונות שלך

כותבי זיכרונות חייבים להקפיד לאמת את דיוק זיכרונותיהם ואת זכרונותיהם של אחרים. הסתמכות על יומנים אישיים, תצלומים ורשומות היסטוריות אחרות יכולה לעזור לאשש פרטים, בעוד שראיון אנשים שנכחו במקום יכול לספק נקודות מבט נוספות. יישוב כל אי התאמה הוא חיוני לשמירה על האותנטיות והאמינות של ספר הזיכרונות.

תגיד את האמת

כשכותבים ספר זיכרונות, חשוב לשאוף לכנות ואמיתות, גם אם זה אומר להתעמת עם זיכרונות כואבים או לחשוף אמיתות לא נוחות. בעוד שכותבים חייבים להיות מודעים לפרטיות של אחרים, חשבון אותנטי ופגיע יכול ליצור קשר חזק ומשמעותי יותר עם הקוראים.

תהיה ספציפי

מתן פרטים ספציפיים, תאריכים, שמות ותיאורים חושיים בספר זיכרונות יכול לשפר מאוד את חווית הקורא. במקום להיות מעורפל או כללי, כותבי זיכרונות צריכים לשאוף לצייר תמונה חיה עבור הקהל, תוך שימוש בכל חמשת החושים כדי לטבול אותם בסיפור. דיוק ומפורט ככל האפשר יכול להפוך את הנרטיב האישי למוחשי ומשפיע יותר.

“השטן נמצא בפרטים. אתה חייב להיות מאוד ספציפי – פרטים קונקרטיים שיידבקו במוחו ובלבו של הקורא”. – מרי קאר, מחברת “מועדון השקרנים”.

על ידי ביצוע העצות החיוניות הללו, כותבי זיכרונות יכולים להעלות את הכתיבה שלהם, לרתק את קוראיהם ולהשאיר השפעה מתמשכת עם הנרטיבים האישיים שלהם.

סיכום

יצירת ספר זיכרונות מושך דורשת גישה מתחשבת ומכוונת, מבחירת נקודת ההתחלה הנכונה ועד לשילוב אלמנטים של כתיבת סיפורת ועוררות רגשות עזים בקורא. על ידי ביצוע אסטרטגיות כמו יצירת רשימת זיכרון מפורטת, כתיבת הסיפורים החשובים ביותר קודם כל, והיותם ספציפיים ואותנטיים בחשבונות שלהם, כותבי זיכרונות יכולים ליצור נרטיב אישי שמשתקף ומהדהד את הקהל שלהם.

המפתח הוא לגשת לכתיבת זיכרונות כמלאכה, לשכלל ולשפר ללא הרף את הסיפור כדי לספק חווית קריאה מרתקת ומשמעותית באמת. על כותבי זיכרונות לשאוף למצוא איזון בין תמונת המצב הפשוטה המוצגת בסיפור לבין המורכבות הממשית של חוויות החיים. תשומת לב רבה לסוף ספר הזיכרונות, והבטחה שהוא מספק רזולוציה נרטיבית מספקת, היא חיונית לשביעות רצון הקוראים.

בסופו של דבר, אמנות כתיבת הזיכרונות טמונה בשילוב סיפור אישי עם נושאים אוניברסליים, יצירת נרטיב שובה לב וניתן לקשר שמושך את הקוראים פנימה ומשאיר רושם מתמשך. על ידי שליטה בטכניקות של כתיבת זיכרונות, מחברים יכולים ליצור זיכרונות שלא רק מעסיקים את הקוראים ברמה הרגשית אלא גם מספקים תובנות חשובות לגבי החוויה האנושית.

שאלות נפוצות

מהן האפשרויות לפתיחת ספר זיכרונות?

לכותבים יש כמה אפשרויות לפתוח את הזיכרונות שלהם, כמו להתחיל בסוף, לכתוב את הפתיחה האחרונה או להפוך את הפסקה הראשונה לטובה ביותר. הפעלת הקוראים בהומור מההתחלה יכולה להיות גם טכניקה יעילה.

למה להתחיל ספר זיכרונות בסוף זו גישה עוצמתית?

התחלת ספר זיכרונות בסופו יכולה להגביר את כוחן של פסקאות הפתיחה, כפי שאמר הסופר TS אליוט, “מה שאנו מכנים התחלה הוא לעתים קרובות הסוף. ולעשות סוף זה לעשות התחלה. הסוף הוא המקום ממנו אנו מתחילים. .” גישה זו יכולה לסקרן את הקהל ולחייב אותם להמשיך לקרוא כדי לגלות יותר.

מתי הכי כדאי לכתוב את הפתיחה של ספר זיכרונות?

סופרים רבים מגלים שהחלק הקשה ביותר בכתיבת ספר זיכרונות הוא הפתיחה. מסיבה זו, לרוב עדיף לכתוב את הפתיחה האחרונה, לאחר השלמת הטיוטה הראשונה . זה מאפשר לך לזהות את החלק בסיפור שמעורר בך הכי הרבה השראה ולהשתמש בו כנקודת ההתחלה.

מה צריכה לכלול הפסקה הראשונה של ספר זיכרונות?

הפסקה הראשונה של ספר זיכרונות צריכה להתחיל עם אופי חזק (לעיתים קרובות המחבר) ובמצב משכנע שיוצר מומנטום ואנרגיה. “הוו” הזה חיוני לשמירה על מעורבות ועניין של הקוראים בסיפור שאחריו.

כיצד ניתן להשתמש בהומור ביעילות בספר זיכרונות?

לגרום לקוראים לצחוק לאורך ספר זיכרונות היא דרך יעילה לשמור על העניין שלהם. הבאת צד קליל אפילו לאירועים האפלים ביותר יכולה להפוך את הסיפור לנגיש ומהנה יותר עבור הקורא. שימוש בהומור מההתחלה יכול להיות דרך מצוינת להתחבר לקהל ולהשאיר אותו מעורב.

מה החשיבות של להיות כנה בספר זיכרונות?

להיות כנה ואותנטי בחשבונך חיוני לבניית מערכת יחסים אישית בין המחבר לקורא. אמנם ייתכן שתצטרך לשקול את הפרטיות של אחרים המעורבים, אבל חשוב לשאוף לתיאור כנה ואמיתי של החוויות שלך.

מהו המוקד העיקרי של ספר זיכרונות?

בעת כתיבת ספר זיכרונות, חשוב לשמור על מיקוד הדוק על הנושא או התקופה הספציפית בחייך שאתה בוחן. כמו סיפור פנים אל פנים, ספר זיכרונות צריך להיות מרוכז סביב אירוע או נושא מרכזי אחד. אי הכללת פרטים לא רלוונטיים ושמירה על הנרטיב הרלוונטי למוקד העיקרי יסייעו למנוע מהקוראים לאבד עניין.

כיצד ניתן לשלב טכניקות כתיבת סיפורת בספר זיכרונות?

שילוב אלמנטים של כתיבה בדיוני יכול להפוך ספר זיכרונות למושך יותר ומושך יותר עבור הקוראים. זה כולל ביסוס המחבר כדמות הראשית, הקנטת הנושא המרכזי ושתילת מקור הסכסוך. שימוש בטכניקות אלו, יחד עם פתיחה חזקה ונרטיב מובנה היטב, יכול לעזור למשוך את הקוראים לתוך הסיפור.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Scroll to Top